3. a 4. tř. přátelská utkání

HC Kobra Praha : HC Berounští Medvědi 6:6 (3:1,  3:2, 0:3 )

Soupiska: Drábková (G), Šimon, Ondráček, Chylík, Fodor, Kusý, Voladán, Mazur, Moussa, Šrotýř, Pilnáček

Premiérový zápas na velké hřiště

leden 2016 se pro některé hráče třetí třídy stal prvním dnem, kdy si v přátelském utkání proti Kobře Praha vyzkoušeli, jaké to je hrát na celou délku a šířku ledové plochy tedy, konečně si zahráli „velký hokej“.

Sraz hráčů v osm hodin na zimním stadionu Kobry, rozcvička, oznámení sestavy, nástup na led, pozdravení soupeře a pak už první buly.

Od začátku zápasu, bylo na většině hráčů poznat, že hrají na velkém kluzišti poprvé a že chvíli potrvá, než si na rozdíl, který je mezi hrou na malé a velké hřiště, zvyknou. Ačkoli byli hráči poučeni o svých úkolech na hřišti, působila hra v počátku zápasu poněkud chaoticky. Hráči si nebyli schopni nahrát, založit protiútok a tak se jako první prosadil soupeř. Po střele z mezikruží neobsazeného hráče Kobry, nestačila naše golmanka na střelu zareagovat a puk, který ji proletěl nad vyrážečkou, rozvlnil poprvé síť naší svatyně. 1:0 pro domácí. Naštěstí byl začátek utkání a tedy dostatek času se skórem zápasu ještě mnohé udělat.

Toto se také po několikerém prostřídání první a druhé pětky, kdy se hra přelévala od jedné branky ke druhé stalo a po úniku útočníka první pětky H. Fodora a jeho individuální akci se Berounským Medvědům podařilo srovnal stav zápasu na 1:1.

Bohužel skóre 1:1 nevydrželo dlouho. Hráčům Kobry Praha se do konce první třetiny podařilo ještě dvakrát překonat naši brankářku a tak jsme po prvních 15 minutách prohrávali 1:3.

Zlepšený pohyb hráčů s každým jejich střídáním však dával tušit, že se o výsledek utkání ještě chtějí poprat a zbraně rozhodně neskládají.

Se začátkem druhé třetiny naše mužstvo zlepšilo pohyb a i přesnost samotné hry. Hráči se nabízeli do volných pozic, byli více na puku a pouze shovívavost rozhodčího rozhodla o tom, že po faulu na jednoho z našich hráčů nebylo nařízeno trestné střílení, ale následovalo pouze vyloučení hráče Kobry. Bohužel po vyhrané buly v přesilové hře, došlo k chybě v postavení našeho bránícího hráče na modré útočné čáře, hráč Kobry si posunul kotouč do středního pásma a po samostatném úniku navýšil skóre na straně domácích.

Naštěstí se našim hráčům podařilo na gól, ještě v té samé přesilové hře rychle odpovědět. Ondra zavezl kotouč, podél levého mantinelu, do útočného pásma, přesnou nahrávkou našel Dana u pravé tyče soupeřovi brány a pro něj již nebyl problém rozvlnit síť prázdné kobří klece.

Další gól se našemu mužstvu podařilo střelit po posunutí puku ve středním pásmu směrem k Fóďovi, který jel na golmana sám a s jistotou ostrostřelce zavěsil gól nad lapačku domácího golmana.

Ve druhé třetině bohužel také došlo k několika chybám v naší hře, vyplývajících z prvního zápasu na velké kluziště a tak jsme krom dvou vstřelených gólů i tři obdrželi a tak byl stav utkání po dvou třetinách hry 6:3 ve prospěch domácího týmu.

V závěrečné, o pět minut zkrácené třetině, byl od našich hráčů k vidění opravdu parádní hokej. Nasazení, bojovnost a odhodlání se zápasem něco udělat neslo hned od úvodu třetí třetiny své sladké ovoce. Další berounský gól do sítě Kobry totiž hned v úvodu obstarala dvojce F M. Fóďa zavezl kotouč po levé straně do útočného pásma, vystřelil na golmana Kobry, kterému kotouč vypadl a při dorážce se Matonka nemýlil a gól v síti Kobry znamenal další změnu ve skóre zápasu. Prohrávali jsem již jen o dva góly a toužebnému, minimálně vyrovnání, byli zase o krok blíž. V polovině třetí třetiny padl i další gól do soupeřovi sítě. Doslova jako přes kopírák zavezl Ondra, po levé straně kotouč do útočného pásma, přihrál před branku jen s tím rozdílem, že u tyče dorážel do prázdné brány Fóďa a tak v polovině závěrečné třetiny prohrávalo naše mužstvo už pouze o jeden jediný gól.

Hra obou mužstev ke konci gradovala, kluci nechávali na ledě všechno a tak byla nakonec touha a chuť našich hráčů po vyrovnání vyslyšena. Foďa získal po osobním souboji ve středním pásmu puk, který následně posunul na Matonku, před kterým byl už jen poslední úkol a to překonat brankáře domácích. Do útočného pásma vjížděl s malým náskokem před bránícími hráči Kobry. Navedl si golmana k levé straně branky a podél pravého betonu 1 minutu a 32 vteřin před koncem,  vyrovnal na konečných 6 : 6. Zápas měl po vyrovnání náboj opravdu do posledních vteřin a konečné skóre vzhledem k vývoji zápasu je spravedlivé pro oba dva týmy.

Musím zde pochválit všechny hráče našeho týmu. Nevypouštěli souboje, nebáli se prosadit individuálně, postupem času hru zlepšovali, bojovali a hlavně podařilo se jim vsítit šest gólů do soupeřovi klece, což v kontextu toho, že jsme hráli na dvě pětky, proti třem, plnohodnotným pětkám soupeře (r.2007) a že jsme měli pouze 4ři hráče ročníku 2007, doplněné o 6 hráčů r. 2008, je nebojím se říci, skvělý výkon.

Musím pochválit golmanku Samanthu, která zlikvidovala několik nebezpečných střel, dále bojovníka Matěje Voldána, Fóďu, Matonku, Ondru, Sašu, Vendu, Dana, oba dva Lukáše a Kubu za předvedený výkon. Tak a zítra v Berouně.

Sestava: Drábková, Ondráček, Šimon, Kusý, Chylík, Fodor, Mazur, Voldán, Šrotýř, Moussa, Pilnáček.

Góly: Fodor 3, Chylík 2, Šimon 1

Přátelské utkání Příbram 3. tř. mužstvo "A" "B"

HC Příbram "A"  : HC Beroun "A" 9 : 8

HC Příbram "B"  : HC Beroun "B" 8 : 8

Kdy: 14.11.2015 od 8:00 - 9:15 hodin

Sestava:     Vrbka (G), Dyk, Šimon, Pilnáček, Chylík, Fodor, Ondráček

Šimon (G) Doležel, Mazur, Hotařík, Moussa, Cihelka, Voldán, Hnízdil, Kusý, Šrotýř