Datum: 25.03.2015

Vložil: Radek Chylík

Titulek: Dopis

Vážení rodiče. Včera večer mě přišel dopis od Adama Voldána. S jeho souhlasem si ho dovoluji zveřejnit.

Ahoj Radku,

Doufám, že tímto dopisem nepřekročím meze sportovního chování, ale chci vyjádřit podporu Panu Trenérovi Fodorovi. Píšu tobě, protože věřím, že přes tebe je to nejlepší cesta.

Stále jsem ještě nepochopil, co se stalo a co přesně je důvodem odchodu. Jestli vítr vane od dopisu z Jablonce, pak si připadám trošku jako Alenka v říši divů. Copak je možné, aby byl tak snadno odvolán? Odvolán na základě prosté pomluvy od někoho odkudsi? Navíc, událost se stala na tribuně, zatímco on stál s dětmi na ledě! Pokud je pomluva z Jablonce skutečným důvodem odvolání, pak naprosto nechápu přístup vedení berounského hokeje!

Já jakožto rodič dítěte vkládám panu trenérovi do rukou to nejcennější, co doma mám. Právě trenér může mé dítě přetrénovat, naučit ho hrubému chování, být mu špatným příkladem. Ale také ho může naučit disciplíně, svědomité každodenní práci na sobě samotném, vůli, poctivosti, odhodlání, kamarádství, srandě, týmové práci a nakonec hrát hokej. My jakožto rodiče, chodíme na každý trénink, na každý zápas, vidíme, jak pan trenér vede tréninky a jak stojí za mužstvem na zápasech. Já vidím, že moje dítě se těší, jak na tréninky, tak na zápasy. Těší se na své kamarády i na svého trenéra a dokonce jako třešničku na dortu zažívá i velká vítězství. Vítězství nejsou důležitá, ale ty pocity s ním spojené, ty důležité jsou. Věřím, že například finálový zápas se Slávií bude patřit k velkým zážitkům z dětství!

Proč se vedení našeho klubu zajímá o nějaké pomluvy a nezajímá se o názory rodičů?

Náš mančaft pod vedením pana trenéra Fodora dokázal, že patří mezi nejlepší týmy široko daleko. A tyto úspěchy mu asi někdo závidí, mám strach, že právě závist je hnacím motorem všech pomluv. Moc rád bych se dozvěděl, jak k tomuto nešťastnému rozhodnutí došlo a co bylo pravou příčinnou.

Myslím si, že bychom měli za našeho pana trenéra opravdu bojovat, proto bych volil společnou „taktickou poradu“, dříve než nám vedení berounského hokeje pouze oznámí své stanovisko. Myslíš, že bys pana trenéra Fodora dokázal přemluvit, aby se s námi sešel?

Dopis bych uzavřel citátem z obecné školy: „My chceme svýho pana učitele!“

Sportu zdar!

Adam

PS: Jestli se ti ten dopis líbí, tak ho klidně vlož na web, díky moc i za tvojí práci.

Přidat nový příspěvek